Jak się ogarnąć z Panią Bukową?

Pani Bukowa słynie z udzielania porad w zakresie tak zwanego nicnierobienia. Dała się poznać jako autorka nietypowych poradników. Książek wypełnionych humorem, ale też wciągających i często trafnie opisujących bolączki współczesnego człowieka. Każda z tych publikacji jest trochę na przekór obowiązującym trendom, kultowi pracy i samorozwoju. Autorka “Weź się ogarnij” zachęca do lenistwa i delektowania się własną strefą komfortu. A jeżeli komuś brakuje tych kompetencji, może je rozwijać dzięki najnowszej książce, w której znana z humoru i ciętego języka Pani Bukowa zachęca czytelnika, by się ogarnął.

Zabawa dla dorosłych

“Weź się ogarnij” powstało z myślą o ludziach, mających nieustanne wyrzuty sumienia. Jednostkach, które mimo ciągłego pędu, mają poczucie jakiegoś braku i niespełnienia. Wciąż chcą być lepsze, szybsze, bardziej efektywne i co tu ukrywać, idealne jak tylko się da. Postawa Pani Bukowej może być dla nich wielkim szokiem. Autorka od kilku lat promuje nie robienie niczego konkretnego. I wychodzi jej to aż nazbyt dobrze. Jej kolejne książki cieszą się zainteresowaniem dorosłych czytelników, którym zapewniają:

  • rozrywkę,
  • możliwość oderwania się od codziennych problemów,
  • szansę spojrzenia na własne życie nieco inaczej, z większą dozą dystansu i poczucia humoru.

Czy Weź się ogarnij powtórzy sukces poprzednich publikacji Pani Bukowej? Zanosi się, że tak. Tym razem autorka nie ogranicza się do serwowania swoich mniej lub bardziej oryginalnych przemyśleń czy opisywania nie takich znowu wielkich przygód. Bardziej skupia się na czytelniku, zapewniając mu rozrywkę w postaci różnych zadań. Pochylając się nad nimi, człowiek pracuje nad rozwojem kreatywności. To też świetny relaks.

Wolność myśli

Ludzie XXI wieku nie mają zbyt wiele czasu na refleksję. Są pochłonięci kolejnymi projektami, zadaniami i punktami z listy rzeczy do zrobienia. Zatrzymanie się czy chociażby zwolnienie tempa przychodzi im z wielkim trudem. Czasami wydaje się wręcz niemożliwe. Poradniki Pani Bukowej mogą wydawać się trochę przesadne, nie da się przecież nie robić niczego. Autorka “Weź się ogarnij” zwraca jednak uwagę, jak wiele radości może dać choćby chwilowe lenistwo. Kiedy nie robi się konkretnych rzeczy, zyskuje się szansę na głębszy oddech i takie samo zastanowienie nad swoim dalszym losem. Humorystyczna książka ukazująca przerysowaną rzeczywistość skłania do przemyślenia ważnych i jak najbardziej realnych kwestii. A to dobry pierwszy krok, by zacząć żyć trochę bardziej dla siebie i trochę mniej w zgodzie z oczekiwaniami świata, który sam wydaje się już za bardzo nie wiedzieć, co jest tak naprawdę ważne.

Coffee obraz autorstwa freepik – www.freepik.com