Jak radzić sobie z hormonami?

Hormony rzutują na życie człowieka w stopniu, z którego wielu nawet nie zdaje sobie sprawy. Dotyczy to każdego, choć nie ulega wątpliwości że największe znaczenie ma w przypadku kobiet. W zależności od wieku, ale także kilku innych czynników, panie zmagają się z przeróżnymi zmianami hormonalnymi. W poszczególnych przypadkach przybierają one odmienną postać, mogą być jednak bardzo silne. Książka Sposób na hormony. Jak naturalnie pozbyć się zaburzeń hormonalnych i odzyskać równowagę pomaga w nowym spojrzeniu na ten aspekt funkcjonowania ludzkiego ciała. Sara Gottfried pokazuje w niej, że nad hormonami da się zapanować. A nawet uczynić z nich sojusznika.

Nie tylko napięcie przedmiesiączkowe

Od stężenia poszczególnych hormonów zależy nastrój, energia do działania, a nawet intensywność odczuwanego stresu i napięcia. Działanie tych związki często utożsamiane jest z napięciem przedmiesiączkowym u kobiet. I faktycznie, w poszczególnych częściach cyklu panie mogą odczuwać znaczące zmiany samopoczucia. Inaczej postrzegają własne ciało oraz otaczający je świat. To zjawisko powszechne, ale zdaniem Sary Gottfried nie trzeba go akceptować i brać za coś normalnego. Przeciwnie, wystarczy wdrożyć kilka naturalnych sposobów, aby poprawić jakość swojego życia nawet w najtrudniejszej części każdego miesiąca. Starszym kobietom wiedza ta przyda się podczas przechodzenia menopauzy oraz w okresie następującym po zakończeniu miesiączkowania.

Jak zapanować nad hormonami?


Niektórym kobietom może się to wydać zadaniem niemożliwym do wykonania. Panie zmagające się z wyjątkowo dokuczliwymi objawami PMS często nie wierzą, że cokolwiek może im pomóc. Szczególnie dużo wątpliwości mają w stosunku do naturalnych metod. W książce Sposób na hormony. Jak naturalnie pozbyć się zaburzeń hormonalnych i odzyskać równowagę autorka wychodzi od diagnozy. Zamieszczone przez nią pytania, pozwolą określić źródło problemu. I choć samodzielne diagnozowanie nie jest czymś zalecanym przez lekarzy, Sarze Gottfried można zaufać. Jest bowiem doświadczonym i utytułowanym ginekologiem. Kolejne zalecane przez nią kroki obejmują wprowadzanie prostych zmian w:

  • sposobie odżywiania,
  • kształtowaniu codziennego harmonogramu,
  • zażywaniu odpowiednich suplementów diety,
  • zwróceniu uwagi na naturalne sposoby radzenia sobie z dolegliwościami.

Zapanowanie nad hormonami może znacząco podnieść jakość życia. Warto zatem spróbować, zwłaszcza gdy mowa o naturalnych sposobach radzenia sobie z problemem. Nie są groźne dla ludzkiego zdrowia, pomagają natomiast w przywróceniu tak potrzebnej dzisiaj równowagi. Dzięki niej życie staje się o wiele przyjemniejsze.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com