Myśląc bez końca

Szczegółowe analizowanie rzeczywistości, życia i samego siebie nie należy do rzadkości. Bywa natomiast problematyczne, o czym w kolejnej książce pisze Christel Petitcollin. Autorka ma już na koncie świetny poradnik Jak mniej myśleć. Dzięki niemu mnóstwo osób zrozumiało, że nie są sami ze swoim niekończącymi się rozważaniami na każdy temat. Ludzie ci nie tylko poczuli się akceptowani, ale dostrzegli nawet szanse płynące z nietypowego sposobu działania ich mózgu. Książka Jak lepiej myśleć to kontynuacja, w której powstaniu uczestniczyli także czytelnicy. Christel Petitcollin udziela w niej odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące jej wiernych fanów.

Książka o myśleniu

Ludzie różnią się między sobą naturalną skłonnością do rozmyślania. Każdy to robi, odmienne są natomiast sposoby analizowania. Jak również czas poświęcany poszczególnym przemyśleniom. Jak lepiej myśleć skupia się na pomocy tym, którzy myślą zbyt dużo (https://www.taniaksiazka.pl/jak-lepiej-myslec-dla-analizujacych-bez-konca-i-wysoko-wrazliwych-petitcollin-christel-p-1294178.html). Autorka stara się tak poprowadzić czytelnika, by ten mógł zrobić porządek w swojej głowie. Jest to oczywiście przenośnia, która jednak bardzo pasuje do radzenia sobie z myślami. Kryteriów szczęśliwego, satysfakcjonującego życia jest wiele. Nie da się go jednak zbudować bez uporania się z bałaganem myśli. Gdy zostaną one już uporządkowane, człowiek:

  • myśli jaśniej i precyzyjniej określa swoje cele,
  • efektywniej organizuje sobie czas, łatwiej też przychodzi mu skupienie się na aktualnie wykonywanej czynności,
  • ma realne szanse zbudowania trwałych i przynoszących radość relacji z innymi ludźmi.

Dobry prezent dla każdego

Z lektury książki Christel Petitcollin może skorzystać każdy. Owszem, jest ona dedykowana osobom z tendencją do nadmiernego analizowania. Pozostałym pomoże natomiast zrozumieć pewne zjawiska, związane z postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Przełom roku to czas, kiedy słowo zmiana jest szczególnie chętnie używane. Z książką Jak lepiej myśleć łatwiej wcielić w życie noworoczne postanowienia. Pierwszym etapem skutecznej zmiany jest bowiem uporządkowanie swoich myśli. W efekcie pojawia się większy spokój, człowiek zyskuje też klarowne priorytety. Nie traci czasu na rozmyślania nad rzeczami, na które i tak nie ma większego wpływu. Skupia się na pozytywnych aspektach działania. Z większą świadomością buduje karierę, relacje międzyludzkie oraz poczucie własnej wartości. Na co dzień nie docenia się znaczenia myśli w kształtowaniu egzystencji. Tymczasem mają one ogromną moc, decydują o sposobie postrzegania siebie oraz otaczającego jednostkę świata. Dlatego chcąc cieszyć się szczęściem, należy zacząć od pozbycia się chaosu ze swojej głowy.

Flowers obraz autorstwa freepik - www.freepik.com